Line Render Company

3D Animasyon Nedir?

3D animasyon; 3 boyutlu modellerin farklı yöntemler ve yardımcı aplikasyonlar ile bilgisayar grafiklerini kullanarak, programa uygun formattaki modele motion vererek, istenilen kamera açılarında ve ışık ayarlarında modelin hareketli videosunu oluşturma durumudur. 3D animasyon, 3D rendering’in tekrarlanmış halidir denilebilir. 3D animasyonda belli bir skalada defalarca kez render alınır ve alınan her bir görselin birleştirilerek video oluşturma durumu söz konusudur. Bu birleştirme manuel olarak değil, kullanılan programın bir algoritmasıdır ve animasyon otomatik olarak oluşturulur.

3D animasyon oyun ve film sektörünün vazgeçilmezidir. Tasarlanan/çizilen karakterlerin, istenilen motionlar ile animasyonu oluşturularak ve yüksek kalitede videolar elde edilerek, bu sektörlerde kullanıcılara geniş bir ürün yelpazesi sunar. Aynı zamanda mimari ve iç mimari sektörü için de konut, ofis ve her türlü mimari proje tanıtımında, müşteri ön bilgisi bağlamında sektörde oldukça kullanılmaktadır.

Ürün tanıtımında, modellenen ürünün tüm detayının karşı tarafa aktarılması adına önemli noktalarda kullanılan 3D animasyon, tüm dünyada reklam sektöründe de oldukça gelişmiştir. Hayal gücünün görsel ile birleşiminde büyük rol oynayarak, reklam sektörünün de vazgeçilmezi hale gelmiştir.